Narobe1819_-_novnarobe

vsedruzine_web_flyer

Legebitra
2623237

Leto in 6 mesecev zapora za napadalce na Cafe Open
Natisni E-pošta
Administrator, 10. marec 2010

cafeNa Kazenskem oddelku Okrožnega sodišča v Ljubljani je danes potekala zadnja obravnava v zvezi z napadom na Cafe Open ob lanskem dnevu državnosti. Sodišče je vse tri obdolžence Marka Kousa, Jana Strenovca in Jerneja Šercerja spoznalo za krive. Vsi so bili obsojeni na leto in 6 mesecev zapora.

Obsojeni so bili zaradi storitve kaznivega dejanja spodbujanja sovraštva, nasilja ali nestrpnosti v sostorilstvu po IV. in I. odstavku 297. člena Kazenskega zakonika (KZ-1) v zvezi s členom 20. KZ-1. Obdolženci niso bili spoznani za krive kaznivega dejanja nasilništva po II. in I. odstavku 296. člena KZ-1  ter kaznivega dejanja povzročitve splošne nevarnosti po II. odstavku 314. člena KZ-1  zvezi s členom 20. KZ-1.

Obsojenim bodo v izrečeno kazen šteli čas pripora in hišnega pripora. Kous je tako že opravil približno 8 mesecev kazni, Stenavec in Šercer pa dobre štiri mesece kazni.

Sodišče je v zvezi z odškodninskim zahtevkom oškodovanca Mitjo Blažiča  napotilo na pravdo. Blažič pravi, da je s sodbo zadovoljen.

Sporočilo sodišča je jasno: nasilnega izražanja sovraštva do katere koli skupine v Sloveniji ni moč tolerirati.

Odvetniška pisarna Peter Mele, ki je zastopala Blažiča, je s sodbo okrožnega sodišča zadovoljna. »Se več,« dodajajo. »Prepričani smo, da so tako policija, ki je storilce izsledila, tožilstvo, ki je vložilo obtožbo in sodišče, ki je na osnovi zbranih dokazov in prič razsodilo, v javnost poslali pomembno sporočilo: spodbujanja sovraštva, nasilja in nestrpnosti v naši državi ne bomo tolerirali. Gre za kazniva dejanja, storilci katerih bodo pripeljani pred sodišče in obsojeni. Hkrati upamo, da bo razsodba spodbudila vse žrtve homofobnega nasilja, da bodo tovrstna dejanja prijavljali in tako aktivno prispevali k oblikovanju družbe ničelne tolerance do sovraštva, nasilja in nestrpnosti.«

Več:

Članek iz Dela >>>

Prva obravnava v zadevi Cafe Open >>>

Druga obravnava v zadevi Cafe Open >>>

 

 

 

Število prikazov: 2161
0
...
napisal qty, 10. marec 2010
A so se tokrat tud tko navihano smejali, kot na prejšnjih obravnavah?
0
...
napisal rener, 10. marec 2010
Verjetno ne
0
...
napisal KB, 16. marec 2010
V sliki v Delu so si skrivali obraze.
Končno je postalo jasno, kdo mora skrivati obraze v medijih, ne homoseksualni, ampak nasilneži.

Napišite komentar

busy